در شب اول عروسی چه باید کرد؟

به نام خدا

به هنگام تبلیغ دین اسلام، همواره گفته می شود که اسلام تمام نیازهای انسان را مدنظر قرار داده است و همواره سعی می کند تا به انسان بیاموزد که برای رفع نیازهای خود، چگونه رفتار کند. متاسفانه در این بین مسائلی هستند که در راه آموزش آن ها کوتاهی شده است، و از جمله ی مهمترین این مسائل، آموزش مسائل جنسی و آموزش آداب و روش های مقاربت است، به طوری که در بین بعضی از مردم، بیان و آموزش مسائل جنسی، تبدیل به یک کابوس بسیار بزرگ شده است. اما واقعا آیا اسلام برای این نیاز انسان چه برنامه هایی دارد؟ آیا در اسلام آداب مقاربت و مسائل جنسی بیان شده است؟ و اگر اینچنین است، این آداب و روش ها، چه چیزهایی هستند؟
حقیقت مطلب اینست که اکثر مسلمانان نتوانسته اند اهمیت بسیار زیاد مسائل جنسی و توجهی که اسلام به این مسئله دارد را درک کنند. ( به یاد آن صحبت مرحوم دکتر شریعتی که گفتند: «حساب اسلام از مسلمانان جداست») و این مسئله باعث می شود که آموزش مسائل جنسی تبدیل به یک حلقه ی مفقوده در جامعه شود و به خاطر همین سهل انگاری و عدم اطلاع رسانی بعضی از نهادهای آموزشی و فرهنگی، افرادی که در مسائل جنسی دچار مشکل می شوند و به سراغ منابع علمی معتبر می گردند، اغلب مواقع نتایج خوب و استانداردی را به دست نمی آورند.
البته هرچه می گذرد، اهمیت این مسئله بیش از پیش درک می شود و پایگاه های اسلامی-شیعی نیز بیشتر به مباحث آموزشی اسلام پیرامون مسائل جنسی توجه می کنند. مقاله ی زیر که توسط «پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» تهیه شده است، می تواند به عنوان یکی از مقاله هایی باشد که تا حدودی می تواند قداست میل جنسی را در دیدگاه اسلام، روشن کند. (به طوری که امام خمینی(ره) هم فرمودند: «میل جنسی هوشمندانه ترین روشی است که خداوند برای تداوم نسل بشر خلق کرده است»)

در شب اول عروسی چه باید کرد؟

شب عروسی (زفاف) اولین شب شروع زندگی مشترک و یکی از شب های بسیار مبارک است . مبارکی آن از این جهت است که در روایت آمده مؤمن با ازدواج و عروسی کردن نیمی از ایمانش تکمیل می شود. به همین جهت در منابع اسلامی آداب فراوانی برای آن ذکر شده است. در این شب دعا مستجاب است و فرشتگان رحمت خدا را برای عروس و داماد نازل می کنند.
از آموزه های دینی به دست می آید، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد ، به یکی از سنت های پیامبران(ص) عمل کرده است.
نکاتی که در این جا باید بر آن تأکید کرد این است که :
1- در انسان برخلاف سایر جانداران، کیفیت همبستر شدن و انجام رفتار جنسی با همسر غریزی نیست ، بلکه آموختنی است و باید روش صحیح آن را یاد گرفت، گرچه اصل وجود غریزه جنسی غریزی و فطری است. به همین دلیل یکی از ضروریات برای هر پسر و دختر جوان که تصمیم بر ازدواج دارند، این است که دانستنی های لازم برای این کار را یاد بگیرند. این دانستنی ها شامل: مقدمات همبستر شدن، شناخت نیازهای عاطفی یکدیگر در هنگام آمیزش و رعایت آن، شناخت راه های مختلف همبستر شدن، آگاهی از راه های جلوگیری از بارداری، تنظیم خانواده، آگاهی از احکام شرعی آن اعم از زمان و مکان آمیزش و مسائل دیگر آن مثل غسل و امثال آن، رعایت بهداشت ظاهری مثل مسواک زدن، خوشبو بودن و امثال آن، آگاهی از نکات بهداشتی آمیزش و رعایت آن، آگاهی ضمنی از اختلال های جنسی که در صورت وقوع، سریعا برای معالجه اقدام کنند و صدها نکته ریز و درشت که بیان آنها در این جا مقدرو نیست و برای فراگیری آن لازم است به کتاب های مفیدی که در این زمینه تألیف شده مراجعه شود.

2- رسیدن زن و شوهر به اوج لذت جنسی (ارگاسم) ، یکی از علائم انجام شدن موفقیت آمیز آمیزش جنسی است. اما با تأسف باید بگوییم بسیاری از همسران به دلایل مختلف که مهمترین آن عدم آگاهی است، از انجام رضایت بخش این عمل ناتوانند و به همین جهت به مشکلات زیادی اعم از جسمی و روانی مبتلا می شوند. حتی طبق آماری که روان شناسان و کارشناسان امور خانواده ارائه کرده اند بیش از 75 درصد از عوامل اختلاف های خانوادگی ریشه در این موضوع دارد. حتی شیخ اجل سعدی در گلستان در ضمن داستانی می گوید:
زن کز بر مرد بی رضا برخیزد
زان خانه و زان سرا بلا برخیزد

3- در رسیدن به اوج لذت جنسی، که علامت آن انزال در زن و مرد است، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولا مرد بسیار زودتر از زن به این مرحله می رسد. به همین خاطر بسیاری از مردان وقتی به ارگاسم می رسند ، دست از کار می کشند؛ در حالی که هنوز همسرشان به ارگاسم نرسیده است. رها کردن زن دراین حالت باعث می شود مشکلات جسمی زیادی از جمله ایجاد درد در ناحیه کمر و شکم برایش به وجود آید. پس لازم است مرد به این نکته توجه کند و قبل از آمیزش، همسرش را با تحریک نقاط حساس زن ، او را برای این کار آماده کند.
در روایات فراوانی این موضوع مهم بیان شده و تصریح می کند یکی از آداب همبستر شدن با همسر ، ملاعبه یعنی تحریک زن از طریق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن و … است . حتی در حدیثی آمده است مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه کند، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می گیرد.

آداب روابط زناشویی زن و مرد دو قسم است:

الف – آداب شب زفاف که عبارت است از :
1- ابتدا عروس و داماد وضو بگیرند.
2- تکبیر گفتن در این شب ؛
برخلاف مراسم جاهلیت – که متأسفانه عده‏ای در عصر ما به بعضی از آنها گرفتاراند و شب زفاف را به بی عفتی و بی غیرتی و گناه تبدیل میگذرانند – در اسلام ، نخستین حرکت سازنده زندگی مشترک ، با شعار «تکبیر» آغاز می گردد .
3- خواندن دو رکعت نماز ؛
خواندن این نماز با حال خضوع و خشوع و دعای ذیل در سرنوشت عروس و داماد بسیار مؤثر است: «اللهم ارزقنی الفتها و ودّها و رضاها بی و ارضنی بها و اجمع بیننا باحسن اجتماعٍ و انفس ائتلاف فانّک تحب الحلال و تکره الحرام؛ خدایا الفت و مودت و رضایت زن را نسبت به من و رضایت مرا نسبت به او، بر من ارزانی دار و میان ما را به بهترین وجه مجتمع نما و نیکوترین الفت را به ما عطا کن، همانا تو حلال را دوست می داری و حرام را زشت می شماری».
4- خواندن دعا و نیایش، که بعد از خواندن نماز زفاف صورت می گیرد.
5- دست گذاشتن داماد بر پیشانی عروس ؛
پس از ورود عروس به حجله ، داماد در حالی که رو به قبله می ایستد، دست خویش را بر پیشانی عروس بگذارد و برای خود و عروس و اولاد آینده‏شان ، چنین دعا کن: «اللهم بامانتک اخذتها و بکلماتک استحللت فرجها، فان قضیت لی منها ولدا فاجعله مسلما سویّا ولا تجعله شرک شیطان؛ خدایا این زن را به امانت از تو گرفتم و با کلمات تو او را حلال کردم، اگر از این زن فرزندی برای من مقرر فرمودی او را پربرکت و پارسا قرار ده و برای شیطان در او بهره‏ای قرار مده».

ب – آداب عمومی ( مستحبات) زناشویی:
1- گرفتن وضو
2- گفتن بسم اللّه‏
3- در هنگام جماع تعجیل نکند و زن را برای آن آماده کند تا او هم کاملاً لذت ببرد.
4- جماع در شب‏های دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه یا جمعه باشد.
5- هنگام جماع با زن ملاعبه و بازی کند تا او کاملاً آماده شود.
6- جماع را وقتی انجام دهد که زن میل دارد.
7- بهتر است نزدیکی در اول شب نباشد ، بلکه ساعاتی بعد از خوردن شام باشد ، زیرا معده پر است و نزدیکی موجب قولنج و فلج و چکیدن بول و فتق و ضعف بینایی و برخی بیماری های دیگر می شود.
امام رضا(ع) فرمود این عمل را در آخر شب انجام دهید. زیرا برای بدن صالح تر و مایه امید بیش تر و ذکاوت بیش تر برای فرزند کهبه دنیا می آید ، می باشد. (سفینه البحار ، ج 1، ص 181)

****************************************************

آموزش های قبل و بعد از ازدواج، آموزش مهارت های زندگی

ویژه ی زوج های جوان، دختران و پسران مجرد، والدین

دی وی دی فوق که از طریق اینترنتی قابل خرید خواهد بود، در بر گیرنده ی تعداد 11 بخش صوتی و نیز 12 بخش تصویری است که سخنرانی های تنی چند از فرهیختگان و کارشناسان زمینه های مرتبط با مسائل ازدواج و جوانان را شامل می شود و به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تدارک دیده شده است. در لیست زیر نام افرادی که سخنرانی های آنان در این دی وی دی گرد آوری شده است:

 • استاد واعظ موسوی
 • استاد بهادرخان
 • استاد حسینی
 • استاد جباریان
 • خانم دکتر فردوسی پور
 • دکتر حبشی
 • استاد راشد یزدی
 • دکتر وثوق

مشاهده می کنید که تمامی آن ها افرادی نام آشنا برای ما هستند، کسانی که آن ها را به عنوان کارشناسان امور ازدواج و جوانان می شناسیم و اگر حتی یک مرتبه هم سعی کرده باشیم که آن ها را در کلینیک هایشان ببینیم، با سختی های بسیاری مواجه می شویم و مشاهده خواهیم کرد که بعلت شرکت این عزیزان در همایش های گوناگون و نیز داشتن مراجعات بسیار زیاد و مکرر، وقت آن ها بسیار گران بها بوده و به سختی می توان با آن ها ملاقات داشت و یا وقتی از این کارشناسان گرفت. لذا استفاده از سخنرانی های آنان می تواند بهترین راه برای استفاده از تجربیان گرانقدر کارشناسان و روانشناسان فوق در امر ازدواج باشد.

قیمت دی وی دی فوق 2000 تومان است که بعد از سفارش آن، مامور پست بعد از مدت کوتاهی آن را به منزل شما خواهد آورد و هزینه ی آن را به همراه هزینه ی ارسال پستی، از شما دریافت خواهد کرد.

 

آموزش های قبل و بعد از ازدواج - آموزش های مهارت های زندگی
آموزش های قبل و بعد از ازدواج – آموزش های مهارت های زندگی

81 پاسخ

 1. kheili ali bood
  hagh ba shomast kheili azjavoona in masaelo etela nadaran
  kare khoobi kardin
  akhoda ajretoon bede

 2. دستت درد نکنه واقعا جونای امروز بیشتر از همه چیز قبل از ازدواج به همچین موضوعاتی احتیاج دارند به خاطر تهاجم فرهنگی بد غربی از انجام اعمال دینی(که برای سلامت انسانه)دور شدن.

 3. بسیار متشکرم از مطالب گرانبهاتون
  برای بنده که بسیار آموزنده بود مخصوصاً که تا چند ماه آینده قراره ازدواج کنم.

 4. لطفاً اگه میشه روش درست کردن سایت در wordpress.com رو برای من ارسال بفرمایید و اگه در عوضش چیزی میخواهین در خدمتم
  خدا نگهدار

 5. سلام با تشکر
  توی گرفتتن پسورد نود32 مشگل دارم راهنمائی بفرمائید

 6. man dust dashtam az matalebi ke dar zamineye ezdevaj neveshtid estefade konam ama moteasefane edameye mataleb filter shode bood va baraye man jaye taajob dasht!!!!!!

 7. واقعا» خیلی از جونا از این مطالب خبر ندارن ولی صد حیف که مردان در هنگام انجام عمل جنسی به هیچ چیزی جز …. فکر نمی کنند . به خدا عالی بود . واقعا» واقعا» دستت درد نکنه . ای باران رحمت بر ما ببار و بر ما عمل بیار

 8. با سلام دستت درد نکنه واقعآ که کارت درسته برای من که خیلی آموزنده بود
  خوشحال میشم به من هم یه سری بزنی
  بازم ازت تشکر میکنم در شرف ازدواج بودم

 9. آفرین به جوانان پاک و با ایمان هموطنمان
  درود و هزاران درود بر شما باد

 10. ممنونم
  موفق باشي
  از اين مطالب البته با رعايت مسائل اخلاقي بازم بذار ممنونم

 11. سلام دوست عزیز کار بسیار پسندیده ای انجام دادین ، من 18 سالمه با این سن کمم از این مسائل آگاهی کامل دارم چون خیلی کتاب می خونم تا واسه آیندم مشکلی نداشته باشم و از این مسائل به چشم هیولای ترسناک نگاه نکنم.البته همه جوونا دوست دارن که از این مطالب استفاده کنن اما راه درستشو بلد نیستن اگه بخواین میتونم کتابای خوبی رو به شما معرفی کنم 1- کتاب مشکلات جنسی جوانان هستش 2- کتاب جمعیت و تنظیم خانواده هستش که مربوط به دانشگاهی هاست اما واسه خودمون هم خیلی آموزندست و کتابای دیگه که اگه بخواین معفی میکنم چون واقعا خیلی واسه جوونا آموزندست(قابل ذکر که بگم من قبلا از این مسائل به شدت میترسیدم اما الان مثل یه انسان عادی زندگی میکنم) بازم از شما متشکرم دوست خوبم

  • شما مگر براي ازدواج عجله داريد كه وقت خودت رو با اين مطالب پر ميكني چيزاي مهمتري هم تو زندگي هست زياد عجله نكن تو زندگيت به اونم ميرسي
   *********************
   دانلود پک:
   هر چیز ی به نوبه ی خودش در زندگی اهمیت دارد. دین ما، علوم تربیتی و روانشناختی و … همه و همه بر اهمیت انکار ناشدنی ازدواج و اهمیت دانستن در مورد آن، تاکید دارند.

 12. خیلی عالی بود. ممنونم

 13. سلام من هم از مطالب ارزنده شما استفاده کردم ممنون ولی کاهش همش باز م میشد راستش مردا حالا فقط به فکر حال ولذت خودشانن وبه این که زن حال کنه یا نه اهمین نمیدن

 14. با عرض سلام . من خودم در آستانه ازدواج هستم و آگاهي داشتن به مسائل زناشويي و شب اول زفاف را يك نوع نياز براي هر دختر و پسري مي‌دانم. به اميد آينده‌اي خوش براي همه مخصوصاً جوانان

 15. سلام مطالبتون خیلی برام جالب بود ولی حیف که نوش دارو بعد از مرگ سهراب بود.
  به جرات میگم بالای 98درصد از جوونهای ما مثل من از این مراتب بی اطلاع هستند که دلیلش کمبود مطالعه و البته کوتاهی مسیولین هم خیلی نقش داره که میتونن لااقل ازطریق رسانه ها به جوونا برسونن که شب ازدواج ادابی داره که برن دنبال کنن تا مطالب رو در موقع مناسب بدست بیارن نه موقعی که دیر شده. بازم از شما ممنونم و در اخر میخوام بدونم اگر کسی این اداب رو بجا نیاورده باشه برای جبران چه کاری میتونه انجام بده چون این مسیله خیلی روی من و همسرم تاثیر گذاشته. لطفا اگه ممکنه جواب رو به ایمیل من بفرستید

 16. سلام.ممنونم .اما من میگم کامل نبود .کاملترش کنید اگه میشه.

 17. مطالب شما اموزنده و مفید بود

 18. ممنون اما کاش ما جوونا شرایط ازدواجو پیدا می کردیم بعد میومدیم تو این سایت و الهه جانم هم کمی رعایت کنن لفطا

 19. اين درسه براي ما جونا

 20. خیلی جالبه

 21. ممنونم خیلی عالی بود اما کاش مردها کمی توجه کنن به این مسایل.

 22. chera gesmat haye asli filter shode?

 23. مطالبتون واقعا مفیده..اسلام برای همه چیز دستورالعل داده…اگه این دستورهارو که همشون به نفع انسانهاست انجام بدیم،سعادت واقعی در انتظارمون خواهد بود…دعای شب زفاف رو عروس ها و دامادها حتما بخونن…سعی کنن هیجان خودشون رو کنترل کنند تا با این دعاها آینده ی زندکگیه مشترکشون رو تزمین کنن…اشالا که همه جوونا خوشبخت شن…آمین…

 24. از سایت خوبتو ن ممنونم خیلی خوب بود.bye

 25. اطلاعات خوب و جامع و مفيدي هستش
  فقط متاسفم واسه خودمون كه اين اطلاعات رو نداريم و زماني هم كه يكي پيدا ميشه اين اطلاعات رو به ما ميخواد برسونه فيلتر ميكنن اون سايت رو
  بازم مابه همينش هم قانع هستيم و ميگيم خدارو شكر كه تا اينجاش فيلتر نيست
  (( اگر براتون مقدوره اطلاعات فيلتر شده رو برامون به ايميلمون بفرستيد))
  thanks a million

 26. خیلی ممنون خیلی خوب و مفید بود

 27. این اطلاعات شما بسیار برای من مفید بود این اطلاعات به من کمک میکنه که در آینده مشکل زناشویی نداشته باشم بسیار ممنونم

 28. خيلي عالي بود كاش زنها اين مطالب روبخونند زياد غرغرنكنند

 29. دستتان درد نکنه

 30. 80 درصدش چرت بود واقعا.

 31. ممنون از زحماتتان برای تایپ و آماده کردن این همه مطالب لازم برای جوونای اهل ازدواج

 32. کارتون حرف نداره اگه براش حرف در نیارن

 33. سلام مرسی خوب بود

 34. آقا دستت درد نکنه ، من 22سالمه و دیگه این چیزا رو باید یاد می گرفتم

 35. خیلی خوشم اومد تا حدی که می خواستم بروم اوج

 36. حرف نداشت عالیه عالی بود.
  چقدر مطالب مفید و قشنگی بود!!!
  واسه ی یه زندگی خوب اینا واسه هر کسی لازمه.

 37. مر30_لذت بردیم!

 38. قابل توجه تمام اقایون ! راستی فکر میکنین چند درصد این عروس دامادها اول وضو میگیرن بعد…….
  ********
  دانلود پک:
  مهم این نیست که چند درصد این کار رو می کنن…
  ولی در میان روانشناسان، کاملا اثبات شده است که آرامش داشتن در حین روابط زناشویی، بسیار مهم است و باعث بهبود کیفیت می شود(!)
  ضمن اینکه همچنین ثابت شده است که امور دینی، باعث کسب آرامش بیشتر می شود… بنابراین وضو گرفتن هم تاثیر خوبی داره.

 39. خیلی خوب بود ولی امیدوارم دختر،پسرای جوون ایرونی جنبه شو داشته باشن.متشکر.

 40. عالی بود

 41. با سلام …
  یه دنیا ممنون بابت مطالب جالبتون …
  من به خیلی از سایت ها سر زدم اما این مطالب رو هیچ جایی ندیده بودم…
  حتما مطالعه این مطلب رو به همسرم هم پیشنهاد می کنم …
  موفق باشید …

 42. دمت گرم چه حالی بردیم ، کاش همه راحت مثل شما حرفاشونو میزدنند ، در کل باید بگم که استاد این کاری هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!! شیطون

 43. مرسی ممنون که ما را در جریان گذاشتین

 44. خیلی ممنون خوب بود

 45. dameton garm gheli ghiz haye bahali minvised

 46. نظر خاصی ندارم اما بعضی از چیزها و نمی دونستم ممنون ولی راسته که مردها فقط به خودشون فکر می کنن !

 47. سلام.مطالب آموزنده ای بود … فقط اگه میشه مسائل بیشتری رو توضیح بدین

 48. باتشکر فراوان……..

 49. خوب بود ، کم بود !!

 50. مطالب جالب و لازم برای هر جوونی
  خیلی ممنون از مقالاتتون
  به امید اینکه در آینده همه ی انسانها به طور صحیح از این مطالب استفاده کنن

 51. واقعا عالی بود

 52. باسلام
  متاسفانه یه عمر تو دانشگاه و مراکز عالی درس میخونیم با 1001 قانون صنعت سازو فرمول ریاضی و…. آشنا میشیم اما هیچ وقت به ما قانون زندگی کردن وراه ورسم ازدواج و موفقیت رو آموزش نمیدن
  100تا شخصیت علمی و… رو بهت میشناسونن ولی هیچ وقت خودتو واست تشریح نمیکنن
  بعد میگن امار طلاق وشکست ها بالا میره
  بابا اینا به درد زندگی و پیشرفت روحی و روانی ادما میخوره نه قوانین خشک صنعتی
  دستتون درد نکنه عالی بود مطالبتونو تو سایت های دیگرم گسترش بدین به خدا ثواب داره ….

 53. سلام مطالبطون مفيد بود ولي كم بود من تازه نامزد كردم دوس دارم بيشتر بدونم

 54. از شما خیلی ممنونم در صورت امکان مطالب مرتبط بعد از ازدواج را برای ما متاهلین ایمیل کنید.

 55. همه ي مسائلو گفت غير از مسائل جنسي رو از اين به بعد يا راهنمايي نكنين يا اگر هم ميخوايد بكنين درست راهنمايي كنين:شب زفاف كي وقت نماز و اين صحبتا رو داره آخه.
  *************
  دانلودپک:
  پاسخ شما به ایمیل شما ارسال شد.

 56. عالي بود اي كاش جوانان ما به جاي سايتهاي مستهجن سايتهايي امثال اين سايت رو انتخاب بكنند تا در اينده دچار مشكل نشن

 57. سلام مرسی خوب بود ولی یه سوال : چرا آدمها این کارو باید بکنند؟؟؟چرا خدا این غریزه رو در وجود انسان نهاده است؟؟؟؟؟…………مرسی اگه به سوال من جواب بدید
  *************
  دانلودپک:
  پاسخ شما به شما ایمیل شد…

 58. ممنون از اطلاعاتت
  ولی میخوام خدمت خانوما عرض کنم که همه رو نمیشه با یک چوب روند
  درضمن معلوم نیست که در شرایط مشابه مردها ، خود شما چه تصمیمی می گرفتین؟
  من که تصمیم دارم بیخیال شب زفاف بشم ، حالا وقت زیاده واسه این کارا ، ایشاا… میریم ماه عسل اونجا …

 59. باسلام وتشکر من یک مادرم،واقعااز مطالبتون استفاده کردم و خرسند شدم که هنوز چنین جوونایی هستن که به مسائل دینی اینقدر با ارزش واهمیت می نگرند؛امیدوارم بچه های ما به جای استفاده از سایت های مستهجن سری به این وبلاگ بزنن وکمی هم با مسائل مهم زندگیشون آشنا بشن …!!

 60. خیلی توپ بود
  اطلاعات خوبی بود

 61. جالبه…
  چه چیزایی تو دنیا هست که ما نمی دونیم
  واقعا اطلاعات مفیدی بود

 62. dastet dard nakone aallii bood vali kheyli kam bood ke kam boodan, khod dochare moshkelati mishavad khaheshmandam kamel shavad dar zemn ba inke ma khodam ham pesaram bayad begam motaasefane mardhaye ma be ehtiajate zanhayeshan tavajoh nemikonand va baraye darke bishtare in mozoo yekbar tasvor konand ehtiyajateshan nime kare mandeh che ehsase badist pas khaheshmandam be ehtiyajate hamsaretan tavajoh konid ke dochare moshkelat dar anha nashavad che roohi che jesmi
  ba tashakor

 63. ازدواج پیچیده ترین بخش زندگی هر انسانیه.

 64. این مطالب عالی و آموزنده بودن
  لطفا در صورت امکان هرگونه نوشته های آموزشی جنسی سالم رو برای من ایمیل کنید.با تشکر از شما

 65. سلام بد نبود چرا بیشتر در مورد مسایل دینی حرف میزنین؟ من باید تو شب زفاف نماز بخونم بعد با زنم نگای هم دیگه کنیم؟

 66. Dasteton dard nakone vaghean ham senosalaye man ghabl az fekr kardan be ezdevaj va sonate payambar be masaele s.ex-y bishta fekr mikonan.

 67. salam
  dastet dard nakonad
  az in mataleb bishtar benvis ta javuna aga beshan

 68. خیلی ممنون ولی بیشتر توضیح بدین.ممنون

 69. میشه بگین اصلا ازدواج به چه درد میخوره…

 70. mamnon az aen mataleb khob tan arzo daram tamam jawanan aen masayel zenashoyy aslamy ra bedonan tashakar az shoma qasim az afghanistan

 71. همه ی حرفایه شما درست!!!
  آخه کدوووووووووم دومادی این همه خرج می کنه تا
  منتظر شه بعد از عملیاته عبادت شروع کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بیچاره اون موقه یادش رفته چی کار می خواسته بکنه؟؟
  بعدشم عروسا بعد از اون همه آرایش که با یه دریا اب و صابون پاک نمی شه
  با اوون ناخون مصنوعیاشو مژه ها که باید بکنه و وضو بگیره
  یه هفته می بره
  بعدم بهتر نیست تیمم کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!.
  ما ایرانیا مسلمونیم ولی فک نکنم این جور کارا از پس آدماییکه یه عمر از این کارا منع شدن بر بیاد.
  ولی باز ممنون

 72. اینایی که نوشتین درست و مفید ولی در مورد تحریک زن هزارو یک مساله وجود داره که خیلیا نمیدونن حتی خود خانمها هم بدلیل اینکه تا قبل از ازدواج این مسایل رو بد میدونن حتی در مورد سیستم دستگاه تولید مثل خودشون هم چیزه زیادی نمیدونن
  یه توصیه میکنم به همه جوونا هم دختر و هم پسر قبل از ازدواج با سیستم دستگاه تولید مثلی مونث و مذکر به طور کامل آشنا بشین و بعد به عمل بپردازین
  در تمام کتابهای پزشکی و یا در اینترنت میشه همهچیز پیدا کرد
  در شب اول هم توصیه تمام پزشکان اینه که اگه بعد از مراسم عروسی خسته بودین به هیچ وجه به مقاربت نپردازین بطور کلی اصلا در زمان خستگی این کارو نکنین چو خود این کار انرژی خیلی زیادی میگیره
  همچنین در شب اول بیشتر سعی کنین بدن همدیگر رو بشناسین و از شبهای بعد به این عمل بپردازین
  در ضمن خانمها در این مورد نگرانی خیلی زیادی دارن و فکر میکنن این عمل با درد و ناراحتی همراهه بهترین کار برای رفع این تفکر اشتباه اینه که آگاهی خانمها از ساختار و نحوه عملکرد دستگاه تناسلی خودشون بالا بره و آقایون هم با حوصله و رعایت اصول بهداشتی این کارو انجام بدن هر گونه عجله از طرف مرد باعث سرخوردگی زن و عدم تمایل در دفعات بعدی خواهد شد
  در ضمن خیلیها بخاطر دیدن فیلمهای مستهجن قبل از ازدواج و برداشت غلطی که از این فیلمها دارن همون کسافت کاریها رو میخان با شریک جنسی خودشون انجام بدن که اکثرا با شکست مواجه میشن اینا همش فیلمه و هزارو یک کلک در اونها بکار میره و در ضمن بازیگراشونم اکثرا مجبورن اون کارای هال بهم زن رو انجام بدن به این فیلما توجه نکنین که باعث از هم پاشیدگی زندگی خیلیها شده در آخر بگم این کار یه عمل کاملا توافقیه و در اون هردو طرف باید لذت ببرن نه اینکه فقط یه طرف لذت ببره و طرف دیگه زجر بکشه
  یک عضو سایق انجمن تنظیم خانواده ایران

 73. با این کار ثواب زیادی بردید ممنونم

 74. با سلام
  مطالب خوبی بود با آرزوی سکسی خوب برای جوانان

 75. سلام مرسی خوب بود ولی یه سوال : چرا آدمها این کارو باید بکنند؟فکر نمیکنید این یه هوس باشه؟؟چرا خدا این غریزه رو در وجود انسان نهاده است؟؟؟؟؟…………مرسی اگه به سوال من جواب بدید
  *************

 76. من جوانی 25 ساله هستم که تازه ازدواج کرده ام متاسفانه دچار انزال زود رس هستم که گاهی در کمتر از 3 دقیقه اتفاق می افتد قبل از نزدیکی همسرم را بسیار تحریک میکنم اما باز به محض شروع آمیزش قبل از ارضا همشرم به سرعت انزال میکنم و برای رابطه دیگر می توانم پس از 15 دقیقه باز شروع کنم ولی بار دوم هم فقط انزالم 1 یا دو دقیقه به تاخیر می افتد – دیگر خسته شده ام از خودم بدم می آید نمیتوانم به چهره زنم نگاه کنم
  حتی تصمیم گرفته ام درصورت عدم درمان خودکشی کنم
  لطفا کمکم کنید لازم به ذکر است در دوران قبل از ازدواج بسیار استمنا میکردم و به طور متوسط روزی یک بار به سرعت خودم را ارضا میکردم
  لطفا کمکم کنید
  ************************************************************
  دانلودپک:
  لطفا با ایمیل زیر تماس حاصل بفرمایید تا بتوانیم راهنمایی تان کنیم:
  blogsofmine@gmail.com
  در صورتی که امکانش را ندارید، در همینجا بنویسید تا راه دیگری را با هم هماهنگ کنیم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

 • تاریخ ما

 • %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: